De perfecte match? “Het is het zaadje dat geplant wordt”

Laura Hermsen

Laura Hermsen

Geplaatst op

Laatst bijgewerkt op

5 minuten lezen

10 jaar geleden stapte Juriaan, zonder precies te weten bij welk bedrijf hij zou solliciteren, een klein kantoortje binnen. Hij had een vacature gezien bij Werken in de Kempen, voor HR Manager bij een bedrijf in Hapert.

Vandaag, tien jaar later, werkt hij nog altijd bij dat bedrijf in Hapert: Apex International. Wat begon als een nieuwe stap in zijn carrière, groeide uit tot een duurzame samenwerking. En waar hij ooit dat kleine kantoortje binnenstapte, kijkt hij nu vol bewondering rond in ons kantoorpand in Eersel. Ter gelegenheid van Valentijnsdag spreken we Juriaan over lef, ontwikkeling en wat een ‘perfecte match’ nu écht betekent.

Je bent HR Manager, vertel eens hoe dat zo gekomen is?

“Ooit begon mijn loopbaan als intercedent bij een bedrijf in Eindhoven. Daar kreeg ik de kans om de HR-afdeling op te zetten voor de hele organisatie. Maar eigenlijk wist ik helemaal niks van HR, haha!” Juriaan zocht alles zelf uit, zette de afdeling op en ontdekte dat juist dát hem energie gaf: echt iets opbouwen.

Dat deed hij later ook bij andere bedrijven, maar hij merkte dat het hem frustreerde als de implementatie van zijn plannen en beleid eindeloos duurde. “Als iedereen eindelijk akkoord was, begon het hele proces weer opnieuw. Dan ben je zo negen maanden verder voordat er écht iets gebeurt. Daar pas ik voor.” Hij zocht dynamiek, daadkracht en ontwikkeling.

Hoe kwam je toen bij Werken in de Kempen terecht?

“Ik werd gewezen op een vacature via Werken in de Kempen, voor een bedrijf in Hapert. Ik kende Werken in de Kempen helemaal niet.” Het eerste gesprek vond plaats met Lotte. “Ik dacht: we zullen het wel zien.”

Lotte stelde Juriaan voor bij Apex International en hij mocht er op gesprek komen. Er werd van hem verwacht dat hij vloeiend Duits sprak, maar dat was niet helemaal het geval... Met een glimlach vertelt hij: “Er werd lang geen woord Duits met me gesproken, totdat iemand het gesprek daadwerkelijk in het Duits wilde voeren.”

Gelukkig had hij zich voorbereid. “Ik dacht, als we het gesprek in het Duits moeten doen, dan moet ik de lead nemen. Ik geef ze geen kans om vragen te stellen, maar ga gewoon zelf praten!” Hij nam het initiatief, hield het woord en kwam er goed doorheen. Inmiddels spreekt hij écht vloeiend Duits. “Dat is vanzelf goed gekomen” lacht hij.

Hoe heb je jezelf de afgelopen 10 jaar ontwikkeld?

“Toen ik binnenkwam bij Apex, was HR versnipperd”, vertelt Juriaan. Hij bracht alles samen, haalde de salarisadministratie naar binnen, implementeerde een digitaal HR-systeem en moderniseerde de afdeling stap voor stap. Daar is hij trots op. Wat begon als uitvoerend werk, groeide door naar een meer tactisch en strategisch niveau. “Ik ben nu vooral bezig met beleid en juridische zaken. De uitvoering wordt steeds meer opgepakt door mijn collega. Dat vind ik mooi om te zien!”

Hoe ervaar je de samenwerking met Werken in de Kempen nu?

Die ‘perfect match’ is er niet alleen met Apex International, maar ook met Werken in de Kempen. Want wat begon met een gesprek met Lotte 10 jaar geleden, groeide uit tot een langdurige samenwerking met het hele team. Juriaan kijkt eens rond. “Ik zie hier inmiddels allemaal bekende gezichten! Net nog even met Nick staan kletsen, en die van Castelijns… Hoe heet hij ook alweer? Oh ja, John, fijne vent!”

Er is door het jaar heen altijd wel contact. Wanneer er vacatures zijn, schakelt Juriaan ons weer in. “Ik weet ook dat er altijd wordt meegekeken: hebben we al iemand die bij Apex past?”. Met ongeveer honderd medewerkers en slechts vier inleenkrachten, kiest Apex International bewust voor duurzame plaatsingen: “Het is altijd de intentie om iemand aan te nemen”.

Dus… Durf je te spreken van een perfect match?

“Ik heb het goed naar mijn zin”. Na 10 jaar voelt Apex als een stukje van hemzelf. “Er zit niks van mij bij” lacht hij. “Maar het voelt wel alsof het van mij is. Ik ken iedereen door en door en weet hoe hun kinderen, partners en hond heten, haha!”

Dus ja, Juriaan durft wel te spreken van een perfect match. Maar, nuanceert hij: “Het is niet alsof er maar één perfect match is. Een match gaat over het moment waarop twee partijen bij elkaar komen en de klik die ontstaat”. En dan komt Juriaan met een metafoor die alles perfect samenvat:

“De perfect match is eigenlijk het zaadje dat geplant wordt. En hoe dat verder groeit, is afhankelijk van hoeveel water erbij wordt gedaan en hoeveel zon het krijgt.”

Een perfect match is dus geen eindpunt, maar een begin. “Alles moet er in potentie zijn. Licht, water, voedingsrijke bodem. En daarna moet je er samen werk van maken.”

Daar zijn wij het helemaal mee eens, Jurriaan!


Laura Hermsen

Geschreven door

Laura Hermsen

SEO en Communicatie Specialist